Duşakabinoğulları Beyliği ve duş saldırganları seferleri

Çok güldüm... Duşakabinoğulları eğretilemesini duyunca.

Duşakabin kelimesini bir ara, düşekabin olarak dolandırıp duruyordum dilimde. Düş kabini. Sonra düşekabin. Bana romantik bir şeyleri çağrıştırıyordu fakat yine de duş muş olunca anlamın içinde anlamları zorlamamam gerektiği kanaatine varıp, daha da zorlamadıydım.

Geyik milletiz, deyip duruyorum fakat bazen de yani öyle şeyler söyleniyor ki bazen geyiğin mutlaka olması gerektiğine koşulsuz inandırıyor bizleri. İnsanın böğrünü titrete titrete güldürürken o  şeyler, iyi ki de söylendi diyoruz.

Yaşananlar tam anlamıyla kozmik gösteri. Başı kıçı belirsiz bir dalgalanma, kim ne diyor, kim ne ediyor... belli değil aslında. Belirsizlikler var fakat belirsizlik bileşenleri içinde birbiriyle ilgili şeyler de ortaya çıkabiliyor. Genel anlamda bir mantık yok olan-bitende.

Hatipoğulları beyliğinden biri de duş -veya banyo muydu- bir şeyler söyledi, bu, duşakabin beyliği geyikleri tozuturken etrafı. Sorandan ötürü söylemiş fakat sorandan ötürü her sorana cevap verilir mi? Dondurmalar, hamileler, portakallar, duşlar, duşakabinoğulları, ibişler... Yani bunlara ciddi bir şey yazılamaz...

Duşakabinoğulları'nı temsil eden kişinin kıyafeti bornozu andırıyor diye öyle bir yakıştırma yapmışlar. Bugün pekçok kişinin ağzını yokladım. “Benziyor..” diyor çoğu kişi. İşin aslı öyle değil. O askerin giydiği kıyafet gerçekten bornozdan bozma yapılmış. Kafaya da havluyu sarmışlar. Bir de dümbelek çemberi. Veya havludan bozma işte. Soldaki biri de kafasına buz kovası geçirmiş. Fakat kulplarını çıkarmışlar.

Ürünler şuralardan alınmış:

https://img-bernardo.mncdn.com/mnresize/1500/1500/Content/media/ProductImg/Original/634617284031435547.jpg

https://marcamarca.com.tr/Pictures/ozdilek-nepal-krem-yesilaile-bornoz-seti-1-1.jpg

Veya, ne işimiz var artık okla mızrakla. İbişe de yazık aslında. Kızamayınca insan...kızılacak çok şey olmasına rağmen... kızmanın ötesi ya dalga geçmektir ya da acımaktır. Kızmaklıklarımızı sıfırlıyor mu bu kozmik gösteriler? Zaten delidir, elleşmeyin..gibi mi oluyor? Peki ya dalga geçmenin veya acımanın ötesinde ne vardır?; hani, bu kadar gülüyoruz ya. Hissizlik vardır. Sanki olmamış gibi mi olacak.


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Tek bir şiir- Şiir 12.09.2019
Terkibat Günlüğü- Bir faşistin anatomisi Sağlık 06.09.2019
Kısa Öykü - Tüh Edebiyat 03.09.2019
Gereksiz sözler Evrensel 01.09.2019
Faşo Versiyon 4.0 Evrensel 28.08.2019
Başlık Kategori Yayın Tarihi
KİMSE YOK MUUUUU!? Anı 27.08.2019
Yaşlı Amca Ve Kur'an Öğrenme Anı 14.07.2019
hayırlısı:) Anı 05.07.2019
Yeni Yol Anı 25.04.2019
Bir Özlem Ancak Bu Kadar Yakabilirdi İçimi.. Anı 08.04.2019

Yazıya yapılan bütün yorumlar

00.00.0000

Kendilerini madara ediyorlar, sözde gündem değiştirmeye çalışıyorlar, ama daha beter gündemi üstlerine çekiyorlar. Yani artık onlara ne demek gerek bilmiyorum. Batıyorlar ama batırıyorlarda. Böyle dünyaya da madara oluyoruz. gülüyoruz, ağlanacak halimize, ay da öyle bir şeyler işte...

çok güzel yazmışsınız, kalemminize sağlık

00.00.0000

Dalgacı olmak da bizim işimize geliyor.

Sistemli bir mühendislik çalışması bu. Ülke bunlara kaldı...

Bu yazıya sizde kendi yorumunuzu yazabilirsiniz.