Korkunç Gerçekler – Şikayetvar

Internet'in faydaları da var...” Şu cümleyi kullanabildiğime biraz şaşırdım. Yani o kadar çok gereksizce şeyler için kullanıyoruz ki Internet'i, zaman zaman “iyi” şeylerle karşılaştığımız zaman diyoruz ki: Internet'in faydaları da var...

Akbank kredi kartımdan bir kesinti yapmıştı. Dün fark ettim. Hemen sikayetvar sitesine girdim. Baktım, benzer örnekler var mı diye, evet varmış, dedim ve ben de kesintiyle ilgili şikayette bulundum. Akbank'tan kesintiyi geri ödemlerini talep ettim. Ertesi günü geri verişi gerçekleştirdiler.

Sizin de benzer bir kesinti sorununuz varsa şu linkten şikayetvar'a giderek şikayette bulunabilirsiniz:

https://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/2929167#gorusmeler

Şimdiye kadar yüz yüze kaldığım kurumlar-firmalar içinde en az zorluk çıkaranı Akbank.

Arada bir konu açıyorum.. Öğrencilere de konu açarım; piyasadaki kötü örnekler... piyasadaki iyi örnekler... diye ki ileride iş dünyasının içine girdiklerinde müşteri denen kişinin neler yapabileceğini, neler düşünebileceğini şimdiden anlatmaya çalışıyorum.

Şimdiye kadar karşılaştığım en kötü iş yeri Yurtiçi kargoydu. Şikayetvar sitesine birkaç kere şikayet etmeme rağmen olumlu sonuç alamamıştım. Yurtiçi kargo ilginç bir şirket... Sanki başına birini oturtmuşlar, şirketi zarar ettirsin diye.. hala da zarar etmeye devam ediyor. Piyasadaki en berbat şirketlerden biri. Sorun şurdan kaynaklanıyor: müşteriye karşı son derece kabalar. Personelleri özellikle en düşük vasıftan seçilmiş gibi.

Smile ADSL/Internet diye bir firma vardı. Üç-beş yıl önce bir yakınım bir gaflette bulunup bunlardan Internet  bağlatmış.. Peket bitiminde iptal ettirmek için 40 takla atılması gerekli şirketlerden biri bu. Bu şirket hakkında birkaç gün araştırma yaptım. En kestirme iptal yolunu buldum ve iptal ettirdimdi. Bu şirket hakkında Internette dolanan şikayetler şu minval üzerine:”Paketim bitti..fakat hala para kesiyorlar...iptal ettirmek ne mümkün!”

***

Telefon reklamları, gerek mesaj gerek direk aramayla, başka bir para tuzağı. Piyasa para tuzakları kuran gerçek veya gerçek dışı işyerleriyle dolmuş. Yakınlarıma derim ki: telefon eden ben bile olsam  “hayır” deyin.

***

didimpazar.com okul projemizin bir parçası, demiştim. Gözlemlerime dayanarak şunu söyleyebilirim ki: aslında herkeste bir girişim, bir iş yapma potansiyeli var. Özellikle gençlerde var bu istek. Fakat inanılmaz derecede bir sanal ortam-oyun-face vb bağımlılığı var insanlarda. Bu bağımlılıklar girişimci ruhları da öldürüyor.

Fakat sonuçta, bir hedefimiz var. 100 hedefliyorsak bunun yüzde beşi bile, özellikle gençler için, önemli.

***

Günün sözü:

Mutluluk kontrol edilemez. Acı ise kontrol edilebillir. İki arada bir derede duruşumuz ondan.


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Teşekkürler Yoldan-daş Genel 12.03.2019
Didim, Pompei olur mu? Sosyal 02.03.2019
O ayaklar iyi ayaklar değil- Mikrop-iyolojik incelemeler Anı 25.02.2019
İnsan 4.0 Genel 13.02.2019
Çete çeteye girmiş- Koko-Bonzo-Fetö Genel 09.02.2019
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Yeni Yol Anı 25.04.2019
Bir Özlem Ancak Bu Kadar Yakabilirdi İçimi.. Anı 08.04.2019
Doğu Türkistan'da Yaşam. Benim Hayatım, Yaşananlar ve yasaklarlar Anı 18.01.2019
32 Yaşımdan 32 Öğüt Anı 10.12.2018
geçiyor mu Anı 07.12.2018

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.