Ya nasip Kul Ahmet

Siz hala benim söylediklerimi ciddiye almayın! Ben demiştim; bunlar aynı, diye. Ne arayacak!: üzerine binecek eşek arıyor. Şimdi itiraf ediyorum: ben, en çok, zamanımı çalanlardan nefret ederim. Gözümün önünde geberseler önemsemem.

Serinin üçüncü ismi geldi yine geçenlerde. Halbuki demiştim, ben bu işlerle uğraşmıyorum diye. Bir işle uğraşmayı seçip seçmeme konusundaki ayrımları bilmiyor üçü de. Onların gözünde herkes eşektir. Korku film sektörlerini gözümde bitiren insanlar bunlar. Aynı şeyleri tekrar eden insanlardan korkuyorum.. Seni dinlemiyor, seni görmüyor...fakat sana konuşuyor; öyleyse bunlar ölüden gayrı nedir? Siz ölüyle dirinin farkını gerçekten biliyor musunuz?

Adımın Ahmet olduğunu söylemiştim. Benim adım Ahmet. İhtiyar tilkinin demesine göre öyleyim hala. Ahmet aşağı ahmet yukarı. Zihninde bir ahmet dolaşıyor. Ben nasıl denk geliyorum onun zihninde Ahmet'e. Geliyorum bir şekilde. Fakat Ahmet'in bir eşek olduğuna şüphe yok. Fakat bana da ahmet diyordu ikide bir. Sebebi hikmeti belli oldu sonra. Neden bana Ahmet dediği ortaya çıktı...

Aslına bakarsanız, Ahmet diye biri çıkageldi gerçekten de. Fakat ben demiştim, değil mi? Bu tilki gayb mayb aleminden bir yerlerden haber alıyor; bay kırık anten. Yani ihtiyar ve tilki ve de yürüyüşüne baktığınızda kırık gibi duran şekli.. bay kırık anten ihtiyar tilki. Sinyaller alması sebebiyle ona anten lakabını da taktım.

Kırık anten bozuk sinyal alır. Çıkageldi bir ahmet gerçekten de. Bunların hikayeleri çok uzun. Ahmet gelmeden ve elbette aklımızda bile yokken, yine yürüyüşe çıkmıştım. Didim'in en sakin yolu olan Liman yolundan aşağı sahile ineyim dedim idi. Çocuklara da anlattım. Lan, diyorum kaçayım, kimseyi görmeyeyim mümkünse, yürüyorum sabahın erken saatlerinde liman yolunda, varıyorum bir güzel kafeye.. tam huzura erdim erken zırt telefon... Tahmin edin, kim? Anladınız! Ahmet.

İyi yapıyor muşum... Tek kalmakla. Haklıymışım... Yıllardır tek kalıyorum, ilk defa biri haklı olduğumu söyledi. Nedense? Bir eşek aradığını anlamam için çok düşünmem gerekmedi. Tek kalmamı övüyor. Kötü alışkanlıklarım olmadığını biliyormuş. Yani bu kodlu bir cümle. Sen epeyi para biriktirmişsindir, diyor aslında.. yokluyor yani.

O arada deseydim ki: eve karı atıyorum, seninle uğraşamam.. ki tabii kodlu bir şekilde...acaba yine gelir rahatsız eder miydi beni. Ki zaten yine salladım sonra. Savdım, savsakladım, salladım.

Bu, eve karı atmak ifadesi ne kadar komik bir ifade! Aklıma geldikçe gülüyorum. Yani bir kadını yükleniyorum ve içeri atıyorum, kırılmış odunları odunluğa atar gibi. Ne atacağım! Onlar beni atsın evlerine.

Kötü alışkanlık... İlk söylediğinde, bir büyüğümün beni takdir ettiğini sanmıştım. Değildi tabii. Kaçıyor birilerinden. Bizi de eşek edecek, sınırı geçecek. Öyle yani.

Ahmetler serisi böyle...

Eşekçi diğer çeteden ara ara bahsediyorum.. Trolcü aslında bunlar. Yani sosyallikleri, falanları filanları her şeyleri yerinde. Birbirlerine atıp tutmaları, en iyi kamuflajları. Çöplerden tutun da evlerden eşya çalmaya kadar, aldıkları borçları vermemelerinden tutun da olur olmaz yerlerde fuhuşa kadar her yoldan para kazanan trolcüler. Hayret ve dehşet içinde seyrediyorum.


Bir ara, bana temas etmelerinin sebebi şu: benim, yazdığımı öğreniyorlar...yazar mazar... ve biraz da rahat görünümlü biri olduğumu da gördüklerinde... bende çok para var sanıyorlar... Geçen yılki Vahit götvereninin yaklaşımı da buydu. Ömründe tek kitap okumamış, fakat çeneye gelince, kopyalamaya gelince üstüne yok.  Vahit de bu şimdiki bahsettiğim çeteden. Aşırı yalan söylemekten kontrolü kaybettiği için tozdu kaçtı buralardan. Bunları yazarken aklıma, kendini psikolog diye millete kakalayan ve kötü bir dolmuşa binen, yanında safalak kız arkadaşıyla dolaşan adam geldi. Onlar da kayboldular ortadan.

...
Nerelere kaçayım ben! Aslında kendime şöyle bir baktığımda kaçacak gibi de durmuyorum. Fakat siz onlara söyleyin, uzak dursunlar benden. Olur mu.

Kul Ahmet:

https://www.youtube.com/watch?v=9Oyl-8D028M


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Tek bir şiir- Şiir 12.09.2019
Terkibat Günlüğü- Bir faşistin anatomisi Sağlık 06.09.2019
Kısa Öykü - Tüh Edebiyat 03.09.2019
Gereksiz sözler Evrensel 01.09.2019
Faşo Versiyon 4.0 Evrensel 28.08.2019
Başlık Kategori Yayın Tarihi
KİMSE YOK MUUUUU!? Anı 27.08.2019
Yaşlı Amca Ve Kur'an Öğrenme Anı 14.07.2019
hayırlısı:) Anı 05.07.2019
Yeni Yol Anı 25.04.2019
Bir Özlem Ancak Bu Kadar Yakabilirdi İçimi.. Anı 08.04.2019

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.