Girişelim şu işlere Didim

Uzun süre düşünmem ve araştırmam gerekiyordu. Sonunda öğrenciler için, çoğunluğu için, en uygun olan bir projeyi buldum ve tamamladım. Aslında şu an devam ediyor geliştirme çalışmaları fakat temel anlamda tamamladık. Ve başladık.

Girişimcilik konusunda araştırmalarım vardı. Internet üzerinde bir pazar kurdum. Didim merkezli bir pazar. Didim'de başladı, sonra ilçelere de, diğer illere de yayılır. İlk önce ilçe-okul çapında başlamamın birkaç sebebi var. En önemli sebep: gençlerimizin zamanlarının çoğunu boş diyebileceğim şeylere ayırmaları. Bu projeyle, gençlerin alışveriş, ticaret, girişimcilik davranışlarını değiştirebilmeyi amaç edindik.
Internet üzerindeki bu pazar, projenin bir bölümünü oluşturuyor. Başka bölümleri de var. İleriki zamanlarda uygulamaya koyacağımız.

Internet pazarının adı: didimpazar.com

Bu pazar, şekil ve mantık itibarı ile Türkiye çapında yaygın,tanınmış sitelerin çalışma yapısına benziyor. Fakat ilkin, birbirine yakın insanların birşeyler alıp satmasını uygun gördüm.

Site kodlaması bana ait. Dersten mersten, eksantirik insanların gereksiz zaman çalımlarından zaman kaldıkça bu noktaya kadar getirebildim. Dediğim gibi, geliştirmelerim devam ediyor.

...


Tabii, bu işlerle; araştırmalarla, geliştirmelerle, insanlarla diyaloglarla uğraşırken yeni şeyler de öğreniyorum. İnsanlarımızın çoğunda almak eğilimi olmasına rağmen, satmak eğilimi yok. Yeni veya ikinci el bir ürününü satmak, ekonomiye katmak kültürü pek yok bizde. Fakat buradaki İngilizler öyle değiller. Arı gibi çalışıyorlar. Sonuçta, bizim gibi, çalışmadan keyfine daha çok bakmayı seven bir millet var mıdır, bilemiyorum.

Didimpazar.com 'a diğer ilçelerden de, Aydın dışındaki illerden de ilan/ürün eklenebilir.


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Teşekkürler Yoldan-daş Genel 12.03.2019
Didim, Pompei olur mu? Sosyal 02.03.2019
O ayaklar iyi ayaklar değil- Mikrop-iyolojik incelemeler Anı 25.02.2019
İnsan 4.0 Genel 13.02.2019
Çete çeteye girmiş- Koko-Bonzo-Fetö Genel 09.02.2019
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Yeni Yol Anı 25.04.2019
Bir Özlem Ancak Bu Kadar Yakabilirdi İçimi.. Anı 08.04.2019
Doğu Türkistan'da Yaşam. Benim Hayatım, Yaşananlar ve yasaklarlar Anı 18.01.2019
32 Yaşımdan 32 Öğüt Anı 10.12.2018
geçiyor mu Anı 07.12.2018

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.