Günlük - Kurban'da timsaha girelim

Rüyamda timsah yediğimi gördüm. Timsah gözyaşları dökenleri simgeleyen bir rüyaydı sanırım. Yani timsah gözyaşları dökenlerin kendilerini timsaha döndürmüşüm. Sonra da onları yiyormuşum. Eti pekleyen başka biri vardı. Yi, diyordu. Yal bir tadı vardı etin. Birkaç dilim aldığımı hatırlıyorum, dilim etle savaşıyordu tadı almamak için. Yal. Sonra ne oldu hatırlamıyorum.

Rüyalar renksizdir. Daha doğrusu, renk hatırlamazsınız.
Rüyaları ikiye ayırabiliriz: Şu benim timsah rüyası gibi olmuş-veya olmakta olan, bildiğiniz fakat açıkça söyleyemediğiniz şeyler, birer sembol edinirler ve rüyada onları seyredersiniz.

İkinci tür rüyalar: olacak olanları gördüğünüz rüyalardır. Olacak olan rüyaları görmek ermişlikle filan alakalı değil. Yani, dini bir ermişlikle filan alakalı değil. Evrendeki başka tür mekanizmaların yardımıyla olan şeylerdir. Düşünceleri, günlük hayatınızda olan şeyleri, hırsları, .. bir şekilde aklınızdan uzaklaştırabildiğinizde, ilginç bir şey oluyor anlık olarak. Yine gözünüz açıkken görmüyorsunuz fakat uyku esnasında görüntüler geliyor.

Fakat seçmek diye de bir şey var. Olacak olan rüyaları gördüğünüzde bu rüyaları hiç unutmazsınız. Ve mutlaka olurlar. Fakat, yapmak istediğiniz şey üzerine görürseniz, ve önceki günlerde sizi günlük hayatta etkileyen bir şey yoksa, o rüyalar olur. Yine de seçmek, başınızın belaya girme ihtimali olan sinyal rüyalarda, sizi o olaydan uzaklaştırır.

Bilimsel yönleri var bu rüyaların. Olacak olan rüyaların. Olay aslında temelde sinyal olayına benziyor. Telegram olayını biliyorsunuz. Manyetik sinyallerle başka beyinlere ulaşmak. Buna çok yakın deneyler çok yakın bir zamanda, ki deneyi bilinen bilimsel kurumlar yaptılar, yapıldı ve başarılı oldular.  Yanımda konuşmadan duran birine, konuşmadan “elma” kelimesini göndermek çok da uçuk bir fikir değil artık.

Bu sinyal aktarma olayını başka türlü de düşünebiliriz. Etrafımızda o kadar çok sinyal var ki, yoğunlaşma yaşadığımız bir anda beyinden yaydığımız bir sinyal, elektronik cihazlardan çıkan sinyallere binerek çok farklı yerlere ulaşabilir. Bazen de elektronik cihazlara gerek olmaz. Bir yolunu bulan beynimizden çıkan sinyaller, rezonans olmayı bekleyen başka uzak bir yere ulaşabilir.

Sizi bir şekilde düşünen, iyi veya kötü, bir alıcı açmıştır. Bu alıcı aynı zamanda vericidir de. Size bir kanalla, uykuda, en savunmasız ve çevresel, algı dağıtan günlük hayat bilgilerinin olmadığı bir ortamda, bu sinyaller ulaşabilir. Ulaşan şeyi, size ulaştıran kaynağın sahip olduğunuz bilgileri ile görürsünüz. Rüyada olmazsa, uyanıkken bir his edişle hissedersiniz.

Kimi insanların verici-alıcı antenleri kuvvetlidir. Hatta öyle ki şu sizin dejavu vb dediğiniz şeylerde ortaya çıkan şey bundan kaynaklanır. Sinyal kilitlenmeleri de olur. Olay sinyal olayıdır. Sinyaller kuvvetliyse bu sinyallerin aklınızı ele geçirme durumu bile oluşur.

Sola dönerken sinyal verin siz yine de.


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Teşekkürler Yoldan-daş Genel 12.03.2019
Didim, Pompei olur mu? Sosyal 02.03.2019
O ayaklar iyi ayaklar değil- Mikrop-iyolojik incelemeler Anı 25.02.2019
İnsan 4.0 Genel 13.02.2019
Çete çeteye girmiş- Koko-Bonzo-Fetö Genel 09.02.2019
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Yeni Yol Anı 25.04.2019
Bir Özlem Ancak Bu Kadar Yakabilirdi İçimi.. Anı 08.04.2019
Doğu Türkistan'da Yaşam. Benim Hayatım, Yaşananlar ve yasaklarlar Anı 18.01.2019
32 Yaşımdan 32 Öğüt Anı 10.12.2018
geçiyor mu Anı 07.12.2018

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.