Edı bese lo Mafya

Burada çok sorun var. Hangisini yazsam... Hırsız öğretmenler bile var. İnsanlar yüzlerini ne zaman kaybederler? Düşmez kalkmaz bir Allah. İnsanın düşeni düştü mü kalkmayı bilmesine rağmen kalkmaz mı kalkmaz.
Yeni belediye yönetiminin kaçak emlakçılara karşı, emlakçı birlikleri ile hareket edeceğine ilişkin  birkaç haber dolaştıydı birkaç ay önce. Daha önceleri de bir yerlerde dediğim üzere, burada herkes emlakçı olunca mafya kim namuslu kim kim ne çeviriyor her şey birbirine karışıyor.
Basit bir benzetme olacak fakat çürük domates hikayesinin aynısı aslında durumun kendisi. Öte yandan; buraya geldiğim günden beridir yerel gazeteleri alırım, hiçbirinde şu mafyalaşmış yapıyı anlatabileni görmedim. Sadece, gazete yazarlarından birinin bir sopa yediğiyle alakalı bir haber hatırlıyorum, daha önceki yıllarda, fakat o da bu mafyalaşmış yapıyı dillendirmesi  yüzünden mi sopa yedi bilmiyorum.
Aslında kaçak emlak-mafya ile mücadele ilanı  bence sadece gaz almaktan ibaret. Bir şey yapabileceklerini sanmıyorum. Olayın korkuyla-can derdiyle alakalı olduğu akla geliyor ilkin. Fakat öyle değil. Bu emlak piyasasında herkesin bir çıkarı var. Yolda yürürken gördüğünüz her 3 kişiden 2 buçuğunun bir çıkarı var bu kaçak emlak ve benzeri işlerden.
Burada en büyük kazıklar  İngilizlere atılmış. Örneğin: yıllar önce bir İngiliz buradan 1 trilyona yakın bir para ödeyerek bir ev satın alıyor. Bunu yapan bir çete tabii.  Bu durumlar şimdi bile devam eden durumlar.
İşin çeteleşme yönü ise şöyle oluyor. Saf bir İngiliz geliyor ev almak maksadıyla. Mafyamız burada hazır bekliyor tabii. Kİ burada çok yaygın olan Kürt mafyasıdır. İngiliz'e ev diyelim ki 150 bin tl ya satılıyor. İş burada bitmiyor tabii. Mafyanın elamanları bu İngiliz'i takip ediyorlar. Öyle dümenler çeviriyorlar ki, öyle canından bezdiriyorlar ki, örneğin gece geç vakitte evine doğru gitmekteyken İngiliz yolunu çevirip dövüyorlar. Ve buna benzer şeyler devam ediyor. İngiliz'in canına tak ediyor ve 150 bin tl'ye aldığı evi yok pahasına satıp kaçmaktan başka çaresi kalmıyor. Tabii, evi tekrar alanlar da yine bu Kürt mafyasının personeli.
Bu anlattığım küçük bir olay. Diğer bildiğim olayları da ve haliyle burada kangren haline gelmiş rezil yapıyı şöyle bir düşündüğümde bunların kolay da temizlenebilecek şeyler olmadığını görüyorum.
İnsana zarardır böyle şeyler. İnsana zarar veren elbette ki yok edilmelidir. Fakat böyle yapacak olursak burada birkaç kişiden başka kimse kalmaz.
En iyisi mi, herkes herkese, buraya, yani Didim'e gelinmezden evvel, Didim'in nasıl bir yer olduğunu anlatsın. Ev alacaklar da uluslar arası isme sahip güvenilir emlak ağlarından emlak alsınlar. Fakat onlar da mafya mıdır, değil midir...emin de değilim.


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Tek bir şiir- Şiir 12.09.2019
Terkibat Günlüğü- Bir faşistin anatomisi Sağlık 06.09.2019
Kısa Öykü - Tüh Edebiyat 03.09.2019
Gereksiz sözler Evrensel 01.09.2019
Faşo Versiyon 4.0 Evrensel 28.08.2019
Başlık Kategori Yayın Tarihi
SU STRESLİ ÜLKELER VE TÜRKİYE Genel 14.09.2019
Nasıl mutlu oluruz? Genel 10.09.2019
ÖZSAYGI Genel 09.09.2019
Türkiyedeki Su Kaynaklarına Yabancı Sermayelerin Önem Vermesi Hayra Alamet Olmasa Gerek !!! Genel 29.08.2019
DİNE KATILAN HURAFEYİ SORGULAYIN Genel 28.08.2019

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.