Bayrak Namustur .. !

Bayrağa yapılan saldırı affedilebilir mi ? Hayır affedilemez görmezden gelinemez .. ! Biz Vatan uğruna can veren neslin torunlarıyız ... Bayrağına sevgi ve saygı duymayanlar, rotasını kaybetmiş gemi kaptanına benzerler. Birgün mutlaka duvara çarparlar.. Unutlulurlar utanırlar utandırılarlar ..Hiçbir haksızlık cezasız kalmamış ki İlahi Adalet var .. ! 

Bayrak, bir ulusun onurudur. Ne olursa olsun yerlere serilemez ve çiğnenemez. Onurumuzu çiğnemeyin efendiler bari bunu yapmayın yeterince yaralanmadık mı ?

Bir cocuk ekmek almaya giderken vurulmadı mı ?

2 yaşında yavrusu olan bir baba akrabasının cenasinde vurulmadı mı ? Nice canlar gitmedi mi ? Yeterince canımız yandı burnumuzun diğeri sızladı ..Ciğer pare pare oldu çok ezildik ağladık yorulduk yapmayın... Yeşilimize saygı duymadınız kardeşlerimize saygı duymadınız evlatları anaları babaları görmemezlikten geldiniz acılarına acı kattınız Unutmadık unutulmayacak ..Tarih bunu da yazacak...Bayrak >>>>>>

Bu vatana göz dikenlere kanımızın son damlasına kadar savaştığımızın ve savaşacağımızın işaretlerini taşıyan, ufkumuza vurulmuş ‘‘inanç mührüdür" Bayrağımızı ezmeyin uğruna nice canlar gitti ne şehitler verildi.. Sırf cıkarlarınız uğruna türkcülüğü yok saymayın Türküz vatan uğruna can verdik veririz....

Kısa bir anı yazmak isterim belki feyz alırsınız sevgili büyüklerim >>>>Atatürk İzmir'in kurtuluşunda halkın coşkun gösterileri arasında kalacağı evin önüne gelince, kapının önüne serilmiş bayrağı görünce durdu, Bu ipekten kocaman bir Yunan bayrağı idi. Üzerine basılarak geçilecek bir yol halısı gibi serilmişti. Kapıdaki kalabalık halk yalvarıyordu:

- Buyurunuz, geçiniz. Bizim öcümüzü alınız! Yunan Kralı, bu evden içeri, bizim bayrağımıza basarak girmişti. Siz lütfedin. Bu karşılıkla o lekeyi silin! Burası sizin şehrinizdir. Bu ev sizin evinizdir. Bu hak sizindir.

Atatürk, o yerde serili bayrağın önünde, bulunduğu noktada kaldı. Çevresindekilere tatlılıkla baktı.
- O, geçmişse hata etmiş. Bir ulusun bağımsızlık simgesi olan bayrak çiğnenmez. Ben onun yanlışını tekrar edemem.

Bayrağı yerden kaldırttı, bembeyaz mermerlere basarak içeri girdi

 

"Türk milleti milli birlik ve beraberlikle güçlükleri yenmesini bilmiştir."


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Günün sonunda iyilik (İyiler değil belki ama iyilik ) mutlaka kazanır Politika 25.06.2019
Her Şey Çok Güzel Olacak Politika 20.06.2019
Bir gün anne olursam Evrensel 28.04.2019
Hala olmaya az kaldı :) Genel 26.04.2019
Yeni Yol Anı 25.04.2019
Başlık Kategori Yayın Tarihi
İstanbul Değişimi (2) Politika 25.06.2019
KAYPAK SEÇMENE "KAYPAKLAR DEMOKRASİSİ" Politika 25.06.2019
ABDULLAH GÜL, AKP TABANINA AYAR MI VERİYOR? Politika 24.06.2019
İstanbul Değişimi Politika 24.06.2019
TARİHİ BULUŞMA VE YANKILARI Politika 17.06.2019

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.