Bayrak Namustur .. !

Bayrağa yapılan saldırı affedilebilir mi ? Hayır affedilemez görmezden gelinemez .. ! Biz Vatan uğruna can veren neslin torunlarıyız ... Bayrağına sevgi ve saygı duymayanlar, rotasını kaybetmiş gemi kaptanına benzerler. Birgün mutlaka duvara çarparlar.. Unutlulurlar utanırlar utandırılarlar ..Hiçbir haksızlık cezasız kalmamış ki İlahi Adalet var .. ! 

Bayrak, bir ulusun onurudur. Ne olursa olsun yerlere serilemez ve çiğnenemez. Onurumuzu çiğnemeyin efendiler bari bunu yapmayın yeterince yaralanmadık mı ?

Bir cocuk ekmek almaya giderken vurulmadı mı ?

2 yaşında yavrusu olan bir baba akrabasının cenasinde vurulmadı mı ? Nice canlar gitmedi mi ? Yeterince canımız yandı burnumuzun diğeri sızladı ..Ciğer pare pare oldu çok ezildik ağladık yorulduk yapmayın... Yeşilimize saygı duymadınız kardeşlerimize saygı duymadınız evlatları anaları babaları görmemezlikten geldiniz acılarına acı kattınız Unutmadık unutulmayacak ..Tarih bunu da yazacak...Bayrak >>>>>>

Bu vatana göz dikenlere kanımızın son damlasına kadar savaştığımızın ve savaşacağımızın işaretlerini taşıyan, ufkumuza vurulmuş ‘‘inanç mührüdür" Bayrağımızı ezmeyin uğruna nice canlar gitti ne şehitler verildi.. Sırf cıkarlarınız uğruna türkcülüğü yok saymayın Türküz vatan uğruna can verdik veririz....

Kısa bir anı yazmak isterim belki feyz alırsınız sevgili büyüklerim >>>>Atatürk İzmir'in kurtuluşunda halkın coşkun gösterileri arasında kalacağı evin önüne gelince, kapının önüne serilmiş bayrağı görünce durdu, Bu ipekten kocaman bir Yunan bayrağı idi. Üzerine basılarak geçilecek bir yol halısı gibi serilmişti. Kapıdaki kalabalık halk yalvarıyordu:

- Buyurunuz, geçiniz. Bizim öcümüzü alınız! Yunan Kralı, bu evden içeri, bizim bayrağımıza basarak girmişti. Siz lütfedin. Bu karşılıkla o lekeyi silin! Burası sizin şehrinizdir. Bu ev sizin evinizdir. Bu hak sizindir.

Atatürk, o yerde serili bayrağın önünde, bulunduğu noktada kaldı. Çevresindekilere tatlılıkla baktı.
- O, geçmişse hata etmiş. Bir ulusun bağımsızlık simgesi olan bayrak çiğnenmez. Ben onun yanlışını tekrar edemem.

Bayrağı yerden kaldırttı, bembeyaz mermerlere basarak içeri girdi

 

"Türk milleti milli birlik ve beraberlikle güçlükleri yenmesini bilmiştir."


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Nasıl mutlu oluruz? Genel 10.09.2019
ÖZSAYGI Genel 09.09.2019
Mutlu olmak istiyor musun? Genel 30.07.2019
Cahil Kimdir? Evrensel 11.07.2019
umuda yolculukta yapılması gerekenler Evrensel 04.07.2019
Başlık Kategori Yayın Tarihi
ÜLKEMİZDE SU YÖNETİMİ VE ÇARE ! Politika 09.09.2019
Tahir Çalgüner ; YENİ MERKEZ PARTİ 'nin SİNYALLERİNİ VERDİ.. Politika 08.09.2019
Vay Terörist!!!!!! Politika 03.09.2019
Sudan Haberler Politika 02.09.2019
TAHİR ÇALGÜNER; FETÖCÜLERDEN ÇOK ONLARLA MÜCADELE ETMEYEN YARGI İLE UGRAŞIYORUZ Politika 31.08.2019

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.