Sıfırlardı Cumhur

 

Tıpkı deniz feneri gibi...
Benim anlamadığım sen emniyetin altını üstüne getir. HSYK'yı biraz kanun biraz adamcılık çokça iktidarla harmanlayarak paçal yap. Savcıları görevden al, hâkimleri bir yerlere at-a polislere baskın için izin verme yani ne kadar yasal yol varsa hepsinin arka bahçelerinden girerek tecavüz et sonra da ADALET yerini buldu de... Şimdi soruyorum yerini bulan Adalet mi? 

Şimdi bunların hocaları yolsuzluktan yargılanıp hüküm giyip yatmadı mı? Sonra talebesi olan cumhur sanki ceza affına uğrayacak başka hükümlü yokmuş gibi gitti hocasını affetmedi mi? Sonra cumhur, cumhur olmadan önce yolsuzluğa adı karışıp davası cumhur olduğu için sallantıda mı? Ee başbakan ve bakanlarının durumu da malumunuz... işte devlet-i ahalinin tepeden tırnağa durumu bu.

Şimdi bu kadar tepeden tırnağına yolsuzluğu bulaşan hükümet elbette kendilerini kurtarmak için tüm kozlarını gösterecek... Ve mahkemenin verdiği karara adalet diye sevinecekler.
Size çok samimi bir şey söyleyeyim ADALET dağıtmasını bilmeyen ellerde ya diktaya hizmet eder ya da kapitalizme...

Tapelerin ardı arkası kesilmezken hala montaj tartışmasını öne sürerek mağdur edebiyatı yapanlar... Size tekrar söylüyorum montaj dahi olsa o sözlerin bir yerlerde söylenmediğini kanıtlamaz... Onların sütten çıkmış ak kaşık olduğunu hele hiç göstermez. Adlarının başlarında ak yahut adalet var diye hiç aklı adalet olduklarını göstermez.

Hadi diyelim ki yolsuzluk iddiasıyla tutuklu olanlar hüküm giydi. Ne olacaktı o zaman adalet yerini bulmamış mı olacaktı. Sizin ADALET dediğiniz saraylarınızın, villalarınızın başlarına koyduğunuz isimse, sizin ADALET değiniz kurumlarınızın, partilerinizi başına koyduğunuz adsa evet sizde bolca ADALET var hem de yedi ceddinize yetecek kadar. Bir tek mazlumun, iftiraya uğrayanların, çeşitli entrikalarla delil üreterek suçsuz yere hüküm giyenlerin başında ADALET yok bu gidşli olmayacak da...

Sonuç olarak bu yolsuzluk operasyonlarını hükümet yargıya vurduğu darbelerin sonucunda mahkeme sıfırlamayıp ADALET'i doğurmasaydı, cumhur kesin sıfırlayıp doğururdu...


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Yaprak Gibi Yüreğim... Edebiyat 26.11.2018
Gezegenlikten Kopan Genlerim Edebiyat 25.11.2018
Kısıktır Sesim Politika 05.02.2017
Max Jacob – Seçme Şiirler Kültür / Sanat 29.04.2016
Kürk Mantolu Madonna Kültür / Sanat 25.02.2016
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Kirli Oyun Düzeni Politika 27.02.2020
Bakış Açısı Politika 25.02.2020
BİR HUKUK REFORMU ÖNERİSİ... Politika 17.02.2020
"Seçim İttifakları", Küçük partileri "Küçültüyor" ! Politika 16.02.2020
Siyasetteki TSK Korkusu Politika 15.02.2020

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.