Sonra görüşürük

Merhameti kendinden sanan insan ne yaman bir çöküştedir. Oyuncak edildiği çoktur merhametin. Zaten ancak onun oyuncağı ile oynanabilir. Her zamanki gibi çok düşündüm. En iğrenç gösterinin merhamet gösterisi olduğu kanaatine vardım. Çünkü orda tanrı olmak vardır. Bir de bu diğer hazlara katılırsa tadından yenmez hale gelir.
Yanındaki psikolog ona yanlış yönlendirmeler yaptı. O bu yüzden öldü. Onun bir özü yoktu. Özünde her şey vardı. Fakat işte bu yüzden özünde bir şey yoktu. Öz, şekil iledir. Çalıya benzer, taşa benzer, şuna benzer, buna benzer ama mutlaka bir şekilde olması lazımdı. Aralarına saldı onu. Hem müthiş bir zalimlikle saldırıyor hem müthiş bir merhametle merhamet ediyordu. O sadece bir gösteriydi. Ölmek de bu yüzden kolay geldi ona, diğer şeylerinden bir farkı yoktu ölmesinin. Geride kalan ise o ölmeden önce sadece oyun oynuyordu. Ona değil onun acınası halinde kendine güç bulabilirliğine tapınmıştı. Haz almıştı bundan.
İnsanlar hep birbirine benzer. Farklı olan şey, istedikleri  şeylerin zamanlamasıdır. Herkes de her şeyi isteyebilir. Sıkıcı bir tanım bu. Hayır yani bir öküzün sıfatıyla anılmak pek önemli değil benim için. Her şeyin bir zamanı var.
***
Didim'de şimdiki başkanın seçimi almasını birkaç sebepten isterim. Sosyal-kültürel faaliyetlere çok önem veriyor. Diğer partiler gelirse ne olur? Mesela MHP gelirse öncelikle her yer şelale ile dolar. Kültürel faaliyet deyince anladıkları tek şey de ya mehteran ya ebru sanatı(belki). Fakat yine de ağacı doğayı korurlar.
AKP gelirse, öyle bir talan başlar ki burada, sormayın gitsin. İlluminati CHP gelirse onlar da Anadolu'nun Hrıstiyanlaşması adına bütün imkanlarını seferber ederler. Kültür mültür bir şeyler yaparlar da, hallerinin AKP'den bir farkı olmaz.
Tabii ki AKP'de insanları dinden imandan soğutması bakımından bir nevi değil çok nevi illuminatik bir örgüttür.
Memleket aurasına şöyle bir bakıyorum da, herkesin dilinde bir projeler bir mrojeler... Geçen günlerin birinde bir toplantı esnasında bir öğretmen arkadaş cebindeki Çin malı tahta kalemini havaya kaldırıp, güldürmeyin beni dedi.
Ben güldüm. Başka gülenler de oldu. Proje.. Her yer proje. Bir daha güldüm...
“Salak, gerizekalı bu çocuk ya... Şu hareketlere bak!”

***
Sonra görüşürük, dememdeki maksat şu. Tabii ki intihar filan etmeyeceğim. Sıkıldım hepinizden. Size, gözümün önünden kaybolun! diyemem. Ben göz önünden kaybolayım dedim. Çok mühim işlerim var. Sonra görürüşük.


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Tek bir şiir- Şiir 12.09.2019
Terkibat Günlüğü- Bir faşistin anatomisi Sağlık 06.09.2019
Kısa Öykü - Tüh Edebiyat 03.09.2019
Gereksiz sözler Evrensel 01.09.2019
Faşo Versiyon 4.0 Evrensel 28.08.2019
Başlık Kategori Yayın Tarihi
GEZİ Olayları'ndaki 3 Ağaç, Türkiye ORMANLARI'nın Yakılması, PKK ve Susanlar Yaşam 11.09.2019
Bu ilk ölüşüm değil Yaşam 09.09.2019
HAYAT SOĞUK Yaşam 08.09.2019
KENDİMİ ÇIPLAK HİSSEDİYORUM.... Yaşam 07.09.2019
SEN NASIL BİR KAHPESİN !!! DÜNYAAAAA.......9 Yaşam 06.09.2019

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.