SES KAYIT - Alo Yolsuzluk -

 

 

17 aralığın artçıları sürüyor...

Son olarak malumunuz o ses kayıtları bom... bom... bom... baaa gibi düştü sosyal medyaya...

Sonra ardından montajdı demontajdı tartışmaları başladı.

Bir; diyelim ki montaj değil çok büyük yolsuzluk... Hem öyle böyle değil matematik sorularındaki çetrefilli problemler gibi yalnız tek fark orada her koşulda sonuç bulunuyor. Bu yolsuzluk probleminde ne kaldırılan para ne de kaç kişiyle olduğu bulunabilir... Çok bilinmeyenli, çok meridyenli ve bir hayli paralelli bir yolsuzluk olarak geçer Türk siyasi tarihine...

İki; diyelim ki montaj... İşte olay buradan itibaren organizasyon şeması gibi dağılıyor. Yani insanın aklına şu sualler takılıyor.

Bir; sesin asıl sahibi bir yerlerde konuşmuş olacak ki bu tarz cümleleri başkaları da toparlayıp hepsini bir araya getirecek belli bir ahenk, belli bir ses tonunu koruyarak.

İki; madem montaj niye başbakanın kriptolu telefonunu da dinlemişler diyerek itirafta bulunuyorsunuz da şunu demiyorsunuz. Böyle bir konuşma oğlumla aramda geçmedi. Bizde bu kadar küçük meblağda paralar yok falan diye.

Üç; hep konuşmalar üstüne yükleniliyor. Kimse konuşulan canlıdan(paradan) bahsetmiyor. Dudak uçuklatan cinsten... Kimse şunu sormuyor. Hadi konuşmalar montaj ya paralar onlarda mı montaj... Çıkar güncel mal beyanını da görelim...

Dört; grup toplantısında yaptığı montajı göstereceğiz nasıl yapıldığını demesi de manidar... Çünkü onlarında bu işi iyi bildiği ortaya çıkıyor.

Beş; keserin sapı kendilerine dokununca tepeden tırnağa değiştirmedik, delik deşik etmedik kurum kuruluş memur kalmadı. Madem montaj, madem abdestinizden şüpheniz yok niye bunca hengâme... Niye bunca telaş... Niye yangında ilk kurtarılacak olan memleketken siz kasalarınızı, ayakkabı kutularınızı kurtarıyorsunuz.

Daha birçok maddeyle montaj olarak görülme nedenlerini uzatııırrr gideriz. Ama insanın aklına Nasrettin hocanın göle maya çalarken ki hali gelmiyor değil. Yani bakıyorsunuz başbakanın konuşmasına oğlunun koca koca gemileri için gemicik diyor. Eee bugün bakıyorsunuz telefon konuşmasına oğlu bilmem kaç milyon avroya ufak bir miktar kaldı diyor. Sanırım bunlar çookk büyük meblağlarla uğraşa uğraşa her şey gözlerine küçücük geliyor. Minimal sözcükler altına saklanmaya çalışılan koskoca bir yolsuzluk...

Her şey bir tarafa montajlamalarla, olmayan şeylerden delil üreterek suçlananlar içerde ömür çürütürken niye adını paralel yapı diye koyduğunuz cemaatle böyle ateşli savaşmadınız da linç girişimleri yaparak daha da körüklediniz.

Ayıp yahu...

Edep yahu diyeceğim ama nerdeeee... 

Hem zaten sizde ar olsa istifa makamını çalıştırır halka yiğitçe hesap verirdiniz. Halk seçimlerde sandıkta bunlara hesabını sorar deyip kaçak edebiyatı yapmadınız.

 

Sonuç olarak yolsuzluğun hesabı sandıkta değil mahkemede verilir ve bu konuşmalar montaj olsa da olmasa da tamamen baştan aşağı üç perdeden oluşan oyunun son perdesidir.

 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Yaprak Gibi Yüreğim... Edebiyat 26.11.2018
Gezegenlikten Kopan Genlerim Edebiyat 25.11.2018
Kısıktır Sesim Politika 05.02.2017
Max Jacob – Seçme Şiirler Kültür / Sanat 29.04.2016
Kürk Mantolu Madonna Kültür / Sanat 25.02.2016
Başlık Kategori Yayın Tarihi
BİR HUKUK REFORMU ÖNERİSİ... Politika 17.02.2020
"Seçim İttifakları", Küçük partileri "Küçültüyor" ! Politika 16.02.2020
Siyasetteki TSK Korkusu Politika 15.02.2020
"AYIYI İNİNE SOKACAĞIZ” Politika 13.02.2020
ÇALGÜNER, KILIÇDAROĞLU'NA "DEVLET AYAĞINI" SORDU ! Politika 12.02.2020

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.