SON-RA Holding

Kusurlar bizi birbirimize yaklaştırır. Yaklaşmıyoruz ki desek de. Bilinçli bir şey değil bu. Sadece, bir mekanizma. Kurulu bir saat. Zaman kusurludur öyleyse. Bizi bir yere yaklaştırır. Kusurumuz kusursuzluğu çeker. Sümüğü akan bir çocuğun burnunu annesinin silmeyi istemesi gibi mi? Yoksa kusursuzluk kusur olmayı mı özler?
Hayranlık mutlaka kin barındırır. Evvelinde mutlaka kini oluşturur. Sonra barındırır. Çürümüş bir elma kin midir? Toprak onu alıp bağrına ağaca çevirir. Çürük elma toprağa hayran mıdır? Değil, desek de bağra basılamayacak elma var mıdır?
Sonsuz tanrı sonlu olmayı ister mi? Tanrı bir sonsuzluksa öyleyse tanrı kelimesini ona neden yakıştırıyoruz? Gücün sonsuzluğu ve zamanın sonsuzluğu bizim anlayamadığımız yerde bir oluyorsa zaman gücün ve sonsuzluğun kendisi midir? Sonlu algılayışlar bir şeyin özlemidir; sonsuz, sonlu olmayı istemiştir.
***
Son-Ra Holding
Tuhaf bir öykü konusu geldi aklıma. Tuhaf fakat tamamen gerçek verilere dayanıyor. Her şeyi, para kazanmak için kullanan bir kadın tanıdım. Şu an bile öylesine aklınıza gelen herhangi bir şeyi hiç olmadık bir şekilde para kazanma mekanizmasına katabilen bir kadın. Yaptığı her şey...  Yaptığı şeylerden biri para üstlerini kesinlikle vermemek. Son-ra. Olmadık zamanlarda hasta oluverir. Dalgın oluverir. Telaşlı oluverir, ki herkes onun bu dalgınlığından filan ötürü para üstlerini unuttuğunu sansın.. uzun da bir zaman geçsin ki artık hiç kimse akla gelse bile para üstünü istemeyi kendine zül saysın. Fark etmiş mekanizmayı.
Yeni tanıştığı insanlara hemen örer ustaca “iyilik meleği” kanatlarını ve aynı zamanda hafiften ermişlik serpiştirir laflarının arasına. Genelde ilk hamlesi budur yeni tanıştığı insanlara.  İnsanlara ikram diye verdiği her şeyi mutlaka bir yerlerden araklamıştır veya “hadi benim olsun” demiştir. Cebinden ederi çıkmadan arakladığı her şeyi yığar, istifler. Zamanı gelince “iyilik meleği olarak “ ikram eder ki minnet duyulsun ve zaten telaşlıdır,dalgındır, hastadır, ermiştir..; sattığı şeylerin karşılığında aldığı paraların üstlerini hay kahrolası nasıl da bozuk yok diye sallar.. mekanizma böyle devam eder. Yardım kampanyalarına bile katılır, ki maksat oralardan da arakanziler, istifler. Yeri gelince minnet oluşturmalar. Misafirlikleri de pek sever. Israrcıdır. Ki istif deposu şenlensin.
Hatta insanı insana bile kakalar. Şaka yapmıyorum. Şuradan Ankara'ya bedava gitmek için tanıdığı bir kadını tanıdığı bir otobüs firma sahibi erkeğe bile kakalamaya kalkar.  Daha neler neler. Fakat onu benden daha iyi tanıyanların demesine göre Son-Ra adlı bir yazlık sitesi bile varmış. Sonra diye diye, ondan bundan alıp arak  kekleye kekleye biriktirdiği paralarla yapmış.  Daha da düşüncelere dalmasının sebebi ... amacı, bir iki firmasının yanına yöresine birkaç firma daha ekleyip bunları hep bir holding yapmakmış. Holdingin adını da Son-RA koyacakmış. Bizlere tepeden bakacakmış. Kim bilir kimleri kimlere daha kakalayacakmış.
SON-RA Holding.


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Teşekkürler Yoldan-daş Genel 12.03.2019
Didim, Pompei olur mu? Sosyal 02.03.2019
O ayaklar iyi ayaklar değil- Mikrop-iyolojik incelemeler Anı 25.02.2019
İnsan 4.0 Genel 13.02.2019
Çete çeteye girmiş- Koko-Bonzo-Fetö Genel 09.02.2019
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Mehmet Ali Timur Yaşam 15.06.2019
Munzur Dağlarında Gülabioğulları - İbrahim Sevindik Yaşam 06.06.2019
Maya Tutmuş Yaşam 30.05.2019
Mutlu olmak için çok sebepler var :) Yaşam 24.05.2019
Nasıl mutlu olurum ve çevremdeki insanları nasıl etkilerim ? Yaşam 19.05.2019

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.