Didim'de İlluminati'nin Ayak Sesleri

CHP'nin Ege'deki bazı belediye başkan adaylarını apansız değiştirmesi sonrasında adaylardan bir örnekleme yaparak (rastgele birkaç isim seçerek) bir değerlendirme yaptım. Ortak yönleri şu, bu adayların: Rotary veya Lions'lara üyelikleri.. ve-ya çoğunlukla, bu İlluminati uzantılarının yaptıkları, daha çok, sosyal-kültürel aktivitelere  çok yakın olmaları. Bu ani müdahaleler beni çok huylandırdı. Temayüllerde güçlü adayların aniden by-pass edilmesini neye yormalıydık. Yorduğum şeylerden biri ve en ağırlıklısı bu. Tabii, benim siyasetle ilgili en ufak bir şey  yazmaya pek ilgim yok da, nedendir bilmiyorum, sanırım bir bilinç evresi geçişi yaşadım, insan incelemelerinden sistem incelemelerine geçtim. Sezilmesi ilk başta zor bir hisle başladı bu merak.
Kabalist öğreti Mısır kökenliymiş. İşi yarı geyiğe vurup, ta o zamanlardaki, oradaki kültür yoğuşmalarının da kökenini Türklere bağlamak isterim. Benim meselem hiçbir zaman ırkçılık veya ırkların kavimlerin birbirinden “üstünlüğü-alçaklığı” olmadı. İnsanları sevmemin sebebi insanlar da olmadı hiç. İnsanlarla güzel şeyler yapabilmek umudundaki o hayali insanı-insanları sevdim ben. Yoksa yani bir insan diğer bir insanı niye sever ki!
Didim'deki belediye başkan adayının aniden değiştirilmesi sonrasında değişik yorumlar yaptım kendimce. Taslak yorumlardı bunlar. Ona buna da sordum, görüşlerini aldım. Belki daha da görüşleri alınacaklar vardır. Çünkü ben burada bir buçuk yıldır kalıyorum.
Seçimlerin lafı edilmeye başlandığı zamanlarda  yerel medyada da belirgin halde  önemli iki önemli  olay yaşandı. Birisi, Alevi “önderlerinden” birkaç kişiyle Belediye başkanı'nın dikleşmesi. Mesele mezhepsel bir mesele değil fakat yine de tabanı bölmek maksadıyla kullanılabilecek bir olguydu bu.
Sonra, Akbük belde belediyesinin de adının karıştığı,  Mümin Kamacı'nın  “kasetleri-iddiası” olayı ortaya çıktı. Fakat bu olay tabanı fazla etkileyecek gibi görünen bir gelişme değildi. Kasetler ister olsun ister olmasın, parti ismine değil de, Mümin Kamacı ismine çok önem veren tabanı fazla etkilemezdi. Fakat, buraya sonradan gelen oldukça büyük “kafadan CHP'li “ bir kitle-Alevi kitlesini belki etkileyebilir..
Sonra, bir durum daha ortaya çıktı. Ankara genel merkezle  Akbük'ten ve başka birtakım kişilerin merkezin kararında da etkili olduğu söylendi. En azından, Akbük'ten birtakım kişiler Kamacı'nın adaylıktan alınmasından önce Ankara'ya gitmişlerdi.
Ben ilk önce bunun şu  Alevilerin içinde yer etmiş, rantiyeci bir gurubun oyunları olduğunu, hatta bunların oyları bölerek (Kafadan CHP'li Aleviler, Mümin Kamacı'lı CHP'liler) CHP'ye burada seçimi kaybettirecekleri  ve sonrasında AKP'ye yol açacakları şeklinde yorumlamıştım. İlk etapta,işi sadece rantiyeye yoruyordum... Çünkü Kamacı'ya diklenen Alevi gurubun içinde ideolojiyle inançla ilgisi olmayan Kürt Aleviler de vardı. Hatta PKK-BDP sempatizanı kişiler... Süreç denen bölünme yolunda BDP-PKK sempatizanı Kürt Aleviler'in bu işine gelebilirdi. Ve sonrasında AKP'nin genel zihniyeti içinde yer alan talancılık'a da yol açılmış olurdu. Bir taşla iki kuş, veya bir kaset  bir dikleşme, bir merkezle Akbük mekiği, iki üç kuş birden vurulabilirdi. 
Bunlar, benim kurduğum taslak yorumlardı.
Peki bu İlluminati örgütlerini nereye koymalı bu manzarada? Daha genel bir soru: Onlar gerçekten “aydınlık” mı isterler?
Kamacı'nın hiç beklenmedik şekilde adaylıktan alınması, yerine Deniz Atabek'in atanması. Atabek 2010 yılında Didim'de,”dinlerin kardeşliği-barış-sevgi” içerikli bir faaliyette konuşması esnasında ilginç bir çıkış yapıyor. Bu “kardeşlik” içerikli faaliyette Didim'in ileri gelenleri var: kaymakam, belediye başkanı, il müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri gibi. Çıkış dediğim şey ise şu: kiliseler, kiliselerin açılması... Bu çıkışı salonda bir şaşkınlık yaratıyor fakat sonra seyir normale dönüyor.
İlluminati'ye; ilk kurulduğu zamanlarda esaslı bir felsefe de lazımdı. Onlar mı aradı da Hegel'i buldular yoksa Hegel mi onları buldu bilmiyorum, felsefe olarak da Tez-anti tez felsefe olarak bünyelerine yerleşti. Bunun pratikteki anlamı: sadece kabalist inanç-açıklama sistemi yetmez, bir de bunun gerçek hayatta uyarlanabilir, yayılabilir olmasını sağlayacak güçlü bir araç gerekir. Felsefi bir temel, değil de bir yapıtaşı. Yani bir mücadele-ilerleyiş aracı. Bir şey yok etmek istiyorsan karşıtını onun karşısına koymalısın. Bu “Karşıt” kelimesini illaki top tüfek veya saldırganlık ifade eden bir şey olarak anlamamak lazım. Karşıt: bir şeyin karşısında duran şeydir, desek yeridir. İlluminati'nin uç örgütleri yok edilmek istenen şeylerin karşısında çoğunlukla azametli bir düşman gibi durmaz; yok edilmek-ele geçirilmek  istenen şeyin karşısında güzel bir şey gibi  durur. “Karşıt” gibi anlaşılmayan ama aslında felsefi düzlemde gerçekten karşıt olan. Yani mesele dönüp dolanıp “dinler arası diyaloga” mutlaka geliyor.
...
Yani sonuçta burada, Kamacı, CHP'den değil de, başka bir partiden  seçime katılabilir. Muhtemelen CHP genel merkez Kamacı'yı adaylıktan alma kararından  dönmeyecek gibi görünüyor. Kamacı, kendi kitlesini gittiği yere götürse bile oyların bölüneceğin kesin. Fakat sanırım Merkez CHP Kamacı'nın kaybettireceği CHP oylarına rağmen  yeni adayla kazanabileceğini düşünüyor. CHP burada yeni adayla kazanamasa da, AKP'nin kazanması da aynı anlama geliyor. Neden?.. Yaşasın İlluminati!

 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Sapık İhtiyarlar, Kart Horozlar ve Cinli Zamanlar Sağlık 25.11.2018
İrtibatı Koparmayalım, Nnn'ara Beni Genel 04.11.2016
Darbe Günlükleri – La yörü! Darbe yapacağz! Eğitim 20.08.2016
Darbe Günlükleri - Veritabanı darbeleri- Darbederler Genel 16.08.2016
Berlin düşü Anı 13.08.2016
Başlık Kategori Yayın Tarihi
ERBAKAN İÇİN KIBRIS NE Kİ? Politika 14.12.2018
SADECE ADI YÜKSEKÖĞRETİM Politika 13.12.2018
İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ YERLERDE Politika 12.12.2018
DİN OLMALI MI? Politika 09.12.2018
NEREDEN ÇIKTI DEMEYİN Politika 09.12.2018

Yazıya yapılan bütün yorumlar

PARA VE GÜÇ BÜYÜK ILLUMİNATİ TEMPLE İÇİN EN İYİ FIRSAT. 14.12.2018

PARA VE GÜÇ BÜYÜK ILLUMİNATİ TEMPLE İÇİN EN İYİ FIRSAT. NOT: HIÇBIR İNSAN SAKRİFASI INVOLVE Tapınak ajanına Whatsapp üzerinden ulaşabilirsiniz: + 1682-214-4967 Siz bir iş adamı ya da kadın, politik, müzisyen, öğrenci misiniz, zengin, ünlü, yaşamda güçlü olmak istiyorsun, bugün Illuminati kardeşlik tarikatına katılıp anında zengin bir toplam olsun. Bir haftada 1 milyon dolar ve bedava bir ev. Bu dünyada yaşamayı tercih ettiğiniz ve aylık olarak 350.000 ABD doları maaş aldığınız… İlluminati üyesi olan yeni üyeler için faydalar. 1. Seçtiğiniz herhangi bir ülkede bir ev 2. $ 50,000 dolar değerinde yeni bir rüya arabası Ortaklarımızla iletişime geçebilmeniz için 18 yaşında veya daha büyük olmalısınız E-posta: illuminate666temple@outlook.com Whatsapp: (+ 1682-214-4967)

GREAT ILLUMINATI99 ORDER 22.11.2018

Aydınlanmanın büyük düzeninden, birleşik devlete ve tüm dünyadan selamlar, bu, Kayıp hayallerinizi kurtarabileceğiniz Aydınlık Kardeşliği'ne ve aynı zamanda zenginlik ve mutluluğun ışığını görebileceğiniz açık bir fırsattır. herhangi bir kan kurban olmadan. Ayrıca, yeni üyelerimize, kardeşliğe katılmaları ve aynı zamanda da tercih ettikleri bir hayat için bu fırsatla birlikte, yatırımları ile tercih ettikleri bir yer ve evlerine katılmaları için 550.000 ABD Doları ödüyoruz. ILLUMINATE KATILAN YENİ ÜYELERE VERİLEN FAYDALAR. 1. 550.000 USD USD nakit ödül. 2. 150.000 USD USD değerinde yeni bir Şık Rüya ARABA 3. Seçtiğiniz ülkede bir rüya evi satın aldı. Dünyadaki en iyi 5 ile randevu ayı. Liderler ve dünyanın en önemli 5 ünlüleri. Eğer ilgileniyorsanız, lütfen önceki e-posta adresi ile iletişime geçin = greatilluminate99@gmail.com NOT; Hindistan, Türkiye, Afrika, Amerika Birleşik Devletleri, Malezya, dünyanın herhangi bir yerinden katılabileceğiniz bu İlluminati kardeşliği Dubai, Kuveyt, İngiltere, Avusturya, Almanya, Avrupa. Asya, Avustralya, vb. Selamlar TEMPLE ILLUMINATE AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ

THE GREAT BROTHERHOOD 10.11.2018

İlluminati'nin büyük düzeninden birleşik devlete selamlar ve tüm dünyada, bu katılmak için açık bir fırsat illuminati kardeşlik hayalleri kaybettim, ve böylece zenginliğin ışığını ve herhangi bir kan kurbanı olmadan mutluluk. Ve böylece toplamını ödüyoruz Yeni üyelere katılmaları için 550.000 USD Kardeşlik ve böylece onların seçimi ve konumu ile bir ev Yatırımlar, hayattaki bu fırsatla birlikte Ünlü. ILLUMINATI'YE KATILAN YENİ ÜYELERE VERİLEN FAYDALAR. 1. 550.000 USD USD nakit ödül. 2. 150.000 USD USD değerinde yeni bir Şık Rüya ARABA 3. Seçtiğiniz ülkede bir rüya evi satın aldı. Bir ay dünyadaki en iyi 5 ile randevu. Liderleri ve world.if 5 en önemli ünlüler thebrotherhood724@gmail.com üzerinden ilgili cevap NOT; Her yerden katılabileceğin bu İlluminati kardeşliği Dünyada Hindistan, Türkiye, Afrika, Amerika Birleşik Devletleri, Malezya, Dubai, Kuveyt, İngiltere, Avusturya, Almanya, Europe.Asia vb. Benim saygım büyük illuminati ABD

THE GREAT BROTHERHOOD 09.11.2018

İlluminati'nin büyük düzeninden birleşik devlete selamlar ve tüm dünyada, bu katılmak için açık bir fırsat illuminati kardeşlik kayıp rüyalar, ve aynı zamanda zenginlik ışığını ve herhangi bir kan kurbanı olmadan mutluluk. Ve biz de toplamını ödüyoruz Yeni üyelere katılmaları için 550.000 USD Kardeşlik ve aynı zamanda kendi seçim ve konumu ile bir ev Yatırımlar, hayattaki bu fırsatla birlikte olabileceğini ünlü. ILLUMINATI'YE KATILAN YENİ ÜYELERE VERİLEN FAYDALAR. 1. 550.000 USD USD nakit ödül. 2. 150.000 USD USD değerinde yeni bir Şık Rüya ARABA 3. Seçtiğiniz ülkede bir rüya evi satın aldı. Dünyadaki en iyi 5 ile bir aylık randevu. Dünyadaki liderler ve 5 en önemli ünlüler. Youbrotherhood724@gmail.com aracılığıyla kndly cevap NOT ; Her yerden katılabileceğin bu İlluminati kardeşliği Dünyada Hindistan, Türkiye, Afrika, Amerika Birleşik Devletleri, Malezya, Dubai, Kuveyt, İngiltere, Avusturya, Almanya, Europe.Asia vb. Benim saygım büyük illuminati ABD

Bu yazıya sizde kendi yorumunuzu yazabilirsiniz.