My Facewall

Yes. Kafamın kalın olduğunu düşünüyorum. Kimse giremiyor oraya. Onu bunu boş ver, niye konuşamıyorum ben bu İngilizceyi. Sanırım içimdeki İngiliz çocuğunu hala bulamadım. Aslında yolun yöntemin en iyisini biliyorum da şartlarım müsait değil. 6 ay. Ben 6 ayda İngilizceyi konuşurdum normalde fakat beni sözlüksüz bir şekilde  yaban ellere bırakmaları gerekirdi.
Bazen süpermarketlerde İngilizleri takip ediyorum. Yandan yandan. Ne konuşuyorlar acaba diye. O da faydalı oluyor mu bilmiyorum.
Bırakın öğrenme çabalarının olup olmamasını, öğrenme çabasına gerzekiÎ yaklaşımlar yıpratıyor ve yoğunlaşma sağlanamıyor. İngilizcenin i'sinden anlamayan kişilerin beni sınav yapmaya kalkmaları ayrı bir dehşet verici konu. Hatta geçenlerde bir İngilizce öğretmeninin de olduğu bir ortamda İngilizce öğretmeniyle zıtlaşan birine bile şahit oldum. O da havaryu ne varyu gibi bir seviyeye indi.
İnsanın geyik damarı olmalı elbette, de, bu geyikler ne yer ne içer, hiç düşünmüyoruz, hep yapıyoruz onları. Öğrencilerime de bazen derim, ben ders anlatırken konuşuyorlarken, geyikleri rahat bırakın diye. Bu kökleri ben hep Sibirya'ya bağlarım. Mu kıtasında felaketler baş gösterince gemilerle Japonya'yı da aşıp, ki muhtemelen Japonya'nın çok çok kuzeyinden bir yerlerden Asya'ya çıkan atalar barbar kavimlerle karşılaşmamak için Asya'nın kuzeyine yöneldiler. Sibirya'ya. O ormanlarda binlerce yıl kaldılar. O ormanlarda geyikler de çok idi. Sonra sonra aşağılara inmeye başladılar. Geyikleri getiremediler yanlarında fakat kültürlerinde hep bir figür olarak kaldı. Dillerinde de. İşte, bizim soyların bu kadar çok geyiği sevmesi bundandır.  Attan da inince bir göbek bir de geyik kaldık Köroğlu ayvaz misali.
Beyaz Geceler  turları varmış.. Avrupa'nın bilmem neresinden başlayıp Rusya'nın derinliklerine, kuzeyine doğru bir güzergahta olan turlar... Beyaz denmesinin sebebi akşam sabah kavramının pek olmaması. Gece saatlerinde geceler bembeyaz. İşin bir de bu yönü var. Geyik meselesine geri döndük.. Gece gündüz kavramı olmadığı için gece gündüz geyik yapışımız da bundandır.
Hükümete atacaktım, gene geldik geyiklere. Facewall'ımdaki ufak tefek notları buraya aktarayım demiştim. Aktarayım.
Facebook'un değeri 130 milyar dolar. 1 Milyar 300 milyon kullanıcı. Kişi başına düşen değer-kıymet 100 dolar. 100 paralık adamız vesselamül kem küm. Türkiye^'de farklı olan şey 70 milyonu aşkın nüfus 150 milyon hesap. Öyleyse 50 dolardır bizim değerimiz. Veya geri zekalıyız.
Fettullah'ın Recep'e dava açması iyi oldu. Bu kadar sövgüyü yiyince çok da ilahi bir varlık olmadığını göstermiş oldu. Bu kadar zaman hırsızlıkları gördünüz de ses çıkarmadınız ki bu Allah'a karşı büyük terbiyesizliktir, Fettullah'a hakaret edilince herkes küme küme toplandı tepki gösterdi. İşte, şeyhleri Allah'tan üstün tutmak böyle oluyor.
Canım sıkılıyor demistim..o ise bana şizofren ilaci vermiş..lavabo açıcı kullaniyor sanki pezelenk...bu psikoytrlarin köküne kibrit suyu.
en iyilerimizin sonu genellikle kendi ellerinden olur
sırf uzaklaşmak için,
ve geride kalanlar
birinin onlardan
uzaklaşmayı neden isteyebileceğini
bir türlü tam olarak anlayamazlar. C. Bukowski
Bilimi sanati tartismamiz gerekirken iki gübre parcasindan bahsolunmasi ne acidir. Bir de, bunların yanlarında durup siyaya yazıları yazanlar da koku nemacısı herhal.

 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Tek bir şiir- Şiir 12.09.2019
Terkibat Günlüğü- Bir faşistin anatomisi Sağlık 06.09.2019
Kısa Öykü - Tüh Edebiyat 03.09.2019
Gereksiz sözler Evrensel 01.09.2019
Faşo Versiyon 4.0 Evrensel 28.08.2019
Başlık Kategori Yayın Tarihi
KİMSE YOK MUUUUU!? Anı 27.08.2019
Yaşlı Amca Ve Kur'an Öğrenme Anı 14.07.2019
hayırlısı:) Anı 05.07.2019
Yeni Yol Anı 25.04.2019
Bir Özlem Ancak Bu Kadar Yakabilirdi İçimi.. Anı 08.04.2019

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.