Öğretmenler İçin İletişim Hattı (444 9 446)Sayın Milli Eğitim Bakanımızın öğretmenlerin derdiyle ilgilenmesinden dolayı Allah razı olsun. Bizlerin kendisi için değerli olduğumuzu özel gün ve dini bayramlarda kutlama mesajlarıyla hissettiriyordu.

Milli Eğitim Bakanlığının İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünce 6 Ocak 2014 tarihinde hizmete açacağı hat önemlidir. Hattın projesinden, hizmete girme aşamasından ve hizmet vereceklere şimdiden teşekkür ederim.

İletişim hattının kuruluş amacına mutabık hizmetleriyle bu güne kadar uygulanmış ve uygulanmakta olan keyfi uygulamalar son bulur.

Milli eğitim camiasında olmaması gereken yanlış uygulamaların önüne hızlı ve anında müdahaleyle geçilmelidir.
Sayın Bakanımızın ifade ettiği gibi özlük haklarında ki uygulayıcıların hatalı uygulamalarından, başımızı alamıyoruz ki enerjimizi eğitim öğretime yöneltelim şikâyetini ( sitemini) önemsiyorum.

Eğitim öğretim için harcanacak enerjiyi dilekçe, şikâyet, mahkemeye intikalinden kaynaklanan resmi işlerin zaman alması bizlere pahalıya mal olmaktadır.

İnanıyorum ki, hattın verimli çalışmasıyla eğitim öğretimin temel taşı olan öğretmenlere uygulanan gayrı yasal işlemlerin şevk kırıcılığı da ortadan kalkar.

Bugüne kadar yaşanmış olan mağduriyetlerin sonucunda ortaya çıkan hizmet olarak düşünülebilir.

Mağduriyetlerini ileten milli eğitim çalışanlarının şikâyetlerinde haklı da olsalar, ifade ve işlem sonucunda haksız olarak kendilerine resmi yazı gönderiliyordu.
444 9 446 hattıyla inşallah anında, arada kimse olmadan, Ankara'dan sorunlar yasaların emrettiği gibi sonuca ulaşır.

Milli eğitim bakanlığımızın hizmete sokacağı  (444 9 446) telefon hattı  öğretmen camiasının yaşamakta olduğu sorunların düzeltilmesine yardımcı olacaktır.

Saat 09.00'dan 12.00 ve 31.30'dan saat 18.00'e kadar resmi günlerde hizmet verecektir.
İletişim kanalı olarak altı hat üzerinden ulaşılabilirliğe sahip olması da önemlidir.  İnşallah 444'lü hatlarda yaşanılan uzun süre bekletilme olmaz.

444'lü hatlara telefon açtığımızda tüm yetkililerin meşgul olduğu sesini duyduğumuz gibi, ses duymayız.
Mevzunun sonuca ulaşması için merkezden konuların üzerinde durulmasının önemi büyüktür.

Bundan önce ve hala devam etmekte olan bilgi ve hak arama hatları, yollarının aksaklıklarının farkına varmış olmalı ki, milli eğitim bakanlığı yetkilileri telefon hattını kurmuş oldular.

Bizler gerçekten hakkaniyet duygusuna ulaşamadık. Ulaşmamızda çok zor görünüyor. 

Yeni açılan telefonla özlük haklarına yönelik bakanlığın insan kaynakları genel müdürlüğünce hayata geçirilecek olan hat, ne niyetle ikame ediliyorsa, o yönde milli eğitim çalışanlarına katkı sağlasın.

Hakikaten insanın derdini anlatması çok zor oluyordu. Belki bu yeni kurulan hat vesilesiyle sorunlar anında çözülür.
Hiyerarşik düzende konuların halledilemediğini çoğu görevli yaşamıştır. Özellikle geçenlerde Abbas Güçlü Beyin makalesinde yaşanmakta olan dilekçenin akıbeti gibi oluyordu işlerimiz.

Müracaat et. Bekle, bekle ne zaman cevap gelir, ne zaman yasalar uygulanır Allah bilir.

Devletimizin sistemine sözümüz yok. Fakat hak aramanın bu kadar zor olduğunu amirler biliyor ki, görevlilere zorluk çıkartıyorlar.

Doğru olmadığını bildikleri halde, yasaları uygulanmasını isteyen astlarının isteklerine olumlu cevap vermekten imtina ediyorlar.

Yasaları uygulamamakta direniyorlar. Hakikati göstersen de bildiğini okuyor. Çünkü bir şekilde kesinlikle haksız olduğu halde, haklı çıkma yöntemlerini biliyor.

 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Cep Telefonu Yaşam 01.03.2019
Cep Telefonun Adapları Yaşam 19.02.2019
Ah Çocukluk Yaşam 06.01.2019
Unutamadım, Unutmayacağım Işık ( Feridun ONGUN) Yaşam 21.12.2018
Cep Telefonunu Kullanabilmeyi  Öğrenmeliyiz Yaşam 01.10.2018
Başlık Kategori Yayın Tarihi
GEZİ Olayları'ndaki 3 Ağaç, Türkiye ORMANLARI'nın Yakılması, PKK ve Susanlar Yaşam 11.09.2019
Bu ilk ölüşüm değil Yaşam 09.09.2019
HAYAT SOĞUK Yaşam 08.09.2019
KENDİMİ ÇIPLAK HİSSEDİYORUM.... Yaşam 07.09.2019
SEN NASIL BİR KAHPESİN !!! DÜNYAAAAA.......9 Yaşam 06.09.2019

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.