SİZ KAZANDINIZ...


Nice şeyin yarattığı nahoş duygularla yaşamak zorunda olmanın bir mecburiyet olduğunu anlamış olmak, büyük bir haksızlık. Görünen o ki; tüm çabalar beyhude imiş.

Nasıl bir yolmuş ki ve nasıl yeltenmişim, izahı mümkün değil. Öyle ki; empati kurmak bile kafi gelmemekte, anlayabilmek için.

Anlamsız yolculuğum ki her ne kadar inanılmaz değer biçmiş olsam da, indiğim duraklar ve şimdi de yaya olarak yürümek mecburiyetinde kaldığım o çamurlu, engebeli uzun yol...

Kurşuni bulutların alaycı bakışları tepemde iken, her ne hikmetse kimseler yol çevrede. Ya da var da ben mi göremiyorum. Sadece sisli gölgelerin hasıl olduğu puslu ve nemli bir ortam görüş alanıma giren.

Gölgelerden peyda olan anlamsız homurtular da cabası. Kendi aralarında geliştirdikleri özel bir dil var sanırım ve bırakın anlamayı, telaffuz bile edemiyorum sarf ettikleri kelimeleri. Bilmediğim bir lisanda konuşuyorlar zira. Ya aralarına karışıp, onlardan biri olup, elveda diyeceğim biriktirdiklerime ya da saplanıp kalacağım yürümekte olduğum dipsiz bataklığın en dibine.

Kelimeler çoktan tükendi; duygular ise teker teker anlamını yitirdi. Hatta ve hatta ‘'duygu" kelimesi çoğu lügatte çoktan varlığını yitirmiş ve belleklerden de silinip gitmiş.

İyice karadı ortalık, göz gözü görmez oldu. İyi yanı da yok değil hani: En azından çoğu şeyi, tüm kötülükleri, ıstırapları örttü basan karanlık. Karanlık basmasa dahi, nicelerinin içinde barındırdığı karanlık acımasız benliklerini çoktan yutmuş gitmiş.

Hala devam etmekte homurtular. Allah'ın yarattığı hiçbir canlı böylesi bir ses çıkarmaya vakıf değil oysa. Kıyametin öncüsü olsa gerek tüm yaşananlar. Kim bilir, belki de bir kâbustur ve birazdan sona erecek uyandığımda. Umurumda bile değil oysa.

Boyundurlukları devam etmekte iken, çaresizliğin ve pervasızlığın bir iz düşümü olsa gerek tüm bunlar.

Yaradan bile elini eteğini çekmişken, ben ne yapabilirim ki onlar adına. Her türlü yolu denemiş olmam, demek ki bir fayda sağlamamış.

Buraya kadarmış meğer. Koca âlemde, bir başıma neyin mücadelesini vereceğim ki...

Evrim geçiren tüm varlıkları selamlıyorum. Ve final...

Siz kazandınız...


 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Olgun Başaklar Gibi Kadın Kadın / Aile 09.03.2019
Ve Kadın Şiir 08.03.2019
Yazmanın Acı Veren Yanı mı? Edebiyat 21.02.2019
Yalanım Varsa Kalemim Çarpılsın Edebiyat 20.02.2019
Penaltı Edebiyat 19.02.2019
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Sosyal Medya, İşsizlik mi? Özgürlük ve Mutluluk mu? Yaşam 15.09.2019
GEZİ Olayları'ndaki 3 Ağaç, Türkiye ORMANLARI'nın Yakılması, PKK ve Susanlar Yaşam 11.09.2019
Bu ilk ölüşüm değil Yaşam 09.09.2019
HAYAT SOĞUK Yaşam 08.09.2019
KENDİMİ ÇIPLAK HİSSEDİYORUM.... Yaşam 07.09.2019

Yazıya yapılan bütün yorumlar

00.00.0000

Emeğinize sağlık güzel bir çalışma olmuş kaleminizden yine sözlerinize içtenlikle katılıyorum kaleminizin daim ve baki kalması dilekleriyle yazı hayattınızda başarılarınızın devamını dilerim her zaman.

Bu yazıya sizde kendi yorumunuzu yazabilirsiniz.