Türkiye'de Ayrışma ve Kutuplaşma

Türkiye'nin kaosa sürüklenmesi için senaryolar kurulduğu, yabancı servislerin de bu komploda yer aldığı iddiaları var. Bu iğrenç ötesi olayları kim yapmış olursa olsun, emri verenlerin istikrar adımlarının atılmasını istemediği ortadadır.

Bu milletin istikrarına birileri sürekli çomak sokuyor. Çünkü siyasi, ekonomik, kültürel alanlarda istikrara kavuşmuş güçlü bir ülke olmamızı istemiyorlar.

Türkiye'de yeni bir gelişme olduğu sıralarda Türkiye'de olaylar oluyor. Türkiye'yi değiştirilmeye çalışıldığı döneme denk gelmesi manidardır.

Gelişim ve değişim söylemlerinin ve çabalarının arttığı dönemlerde provokasyonların artması normal aslında. Ülkede bazı gruplar, ülkemizi iç ve dış mihrakların yardımıyla yıkmaya çalışıyorlar.

Gün geçmiyor ki Türkiye yeni bir tartışmanın içinde olmasın. Gündemi değiştirirken Türkiye'yi kutuplaşma içine sokuyorlar. Devleti halkıyla kavga ettirmede son derece becerikli olan şer güçler halkı gruplara bölüyor.

Belli çevrelerce bilinçli bir şekilde toplumda; kin, nefret, öfke fırtınası yaşatılıyor. Hiç bir ahlaki kural tanımaksızın, rencide edici, kırıcı, yaralayıcı ifadelerle, yıpratma, etkisizleştirme, itibarsızlaştırma ve saha dışına itme stratejisi uygulanmaktan kaçınılmıyor. 

 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Siyasi Misyoner Politika 13.07.2020
Batı Emperyalizmi ve Türkiye Politika 17.06.2020
El Altından Duyurmak Basın Nerede? Anı 15.06.2020
İhanet Projeleri -3 Politika 05.06.2020
Neredesiniz Bana Kin Nefret Duygusu Uyandırmışlar? Yaşam 29.05.2020

Yazıya yapılan bütün yorumlar

00.00.0000

Emeğinize sağlık Hocam güzel bir çalışma olmuş kaleminizden Türkiyemizin şu an ki gerçeklerini ve doğrularını anlattan iyi bir çalışma olmuş sözlerinize içtenlikle katılıyorum kaleminizin daim ve baki kalması dilekleriyle yazı hayattınızda başarılar dilerim her zaman.

Bu yazıya sizde kendi yorumunuzu yazabilirsiniz.