Seyrimin Defterleri-11- Aklımı Kaybettim; Hükümsüzdür

Cehennemde de facebook olsa. Hacı, bugün nasıl yanmışım? diye resimler eklerler mi? Gayya Kuyusu---> Beğen
***
Dijifreni diye -sanırım halen net bir rahatsızlığı değil de- kavramsal bir rahatsızlık gurubunu ifade eden bir terim öğrendim bugün. Şizofreniye rakip geldi. Psikotik vakalarda (baya ağır vakalar) "zaman" karmaşa halde de olsa varken "Dijifreni"de zaman kavramı sıfıra yakın. Zaten Facebook'ta zaman nasıl geçiyor anlamıyoruz. Merhaba Dijital Dünya.
***
"Saygı duymak" ifadesini çok kullanınca insanlar, bunun bir aşağılı-lık kompleksi olduğu sonucuna varmadan edemiyorum. Saygı, duyulması gereken bir şey değil, görülmesi gereken- görünürde bir şey yapma şeysidir. Mesela adam veya kadın, diyelim ki öküz, ona saygı duymam, sayarım sadece. Bir iki üç...
***
Kişinin, hayatı boyunca, insan olma süreci, diğer insanlarla ortak noktalarını bulmak ve farklı noktalarını uyumlu hale getirmek şeklinde iki boyutta ilerlemelidir. Bu iki boyut, ve yanları sıra ilerleyen diğer boyutları, doğanın  ve içinde bulunan her oluşun eşgüdümlü olarak yürümesi-sarmal olmasından örnek alınarak yapılmalIdır. İnsanın, çocukluğunda, ilk önce bilim-akıl temeli sağlam atılmalı ki kendini, doğanın bileşenlerinin kendisi ile birlikte eşgüdümünü bilebilsin ve kendini daha bütüncül-yaratıcı  eylemlere sürükleyebilsin.


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Tek bir şiir- Şiir 12.09.2019
Terkibat Günlüğü- Bir faşistin anatomisi Sağlık 06.09.2019
Kısa Öykü - Tüh Edebiyat 03.09.2019
Gereksiz sözler Evrensel 01.09.2019
Faşo Versiyon 4.0 Evrensel 28.08.2019

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.