Bahçemde Yeşeren Hayat

Güneş sıcacık. "Haydi,çıkın dışarıda mevsimin,gökyüzünün,doğanın,yolların,yeşilliğin ve mavinin uyumunu görün!" diyor, samimi gülümseyişiyle güneş..

      Bahar gelince insana neşe doğuyor,mutluluk pırıltıları içine işliyor yahu..Kışın sessizliği,baharın doğuşuyla coşkulanıyor, adeta aralıksız akan bir ırmak gibi,gürültüyle çağlıyor...

         Güzelliklerin farkına varma zamanı gelmedi mi? Şimdi; çıkın dışarı ve yürüyün.Hızlı adımlarla,güneşe bakarak,yeşilliği anarak ilerleyin yolda.İnsanları selamlayın durduk yere.Neşeliyim,ve sıktığım her ele neşemi,pozitifliğimi de katmak istiyorum deyin.

Ve böylelikle insanları da uyandırın bu derin uykudan.Güzellikleri görme fırsatını tanıyın onlara.Yoksa onlar hala güzelliği tadamayacak,ve derin uykularını iyice derinleştirecekler..

        Asfalt yolda gidersiniz ya.Hiçbir farklılığı olmayan,taşlardan ibaret olan yolda ilerlersiniz ya..İşte o anda fark edin! Kimsenin göremediğini siz görün.Hiç kimsenın fark edemediği asfalta sıkışmış papatyayı ya da çok daha güzel bir şeyi görün. (Zaten hayallerde kimsenin göremediği,bir tek sizin görüp,düşlediğiniz bir şey değil mi? İşte bu örnek uydu bu cümleye.) İnsanların fark edemediğini siz fark edin.Ve diğer insanlardan bir adım önde olduğunuzu anlayın..

 Tek bir insanı bile körlük uykusundan uyandırmak sizi daha da farklı kılacak...Bu yüzden neşenizi dağıttığınız kadar,fırsatları,detayları görebilme sanatını da aşılayın insanlara.İlkbaharın alametifarikasını unutulmaz yaşayın bu kez...

        Yeşilliğin ve mavinin buluştuğu yerde kim mutlu ve huzur dolu olmaz ki? Dünyanın en asabi insanı bile böyle bir manzara da sus pus olur,huzurun derinliğine doğru yola çıkar...

  Peki siz neyi bekliyorsunuz? Hadi,alın ceketinizi ve çıkın şimdi.Sakin sokaklarda,kalabalık caddelerde,gökyüzüne bakarak,geleceğinizin de güneş gibi parlayacağına inanarak yürüyün...Çıkmak için,doğanın güzelleşmesini mi bekliyorsunuz? Yazık!

  Unutmayın; siz farklısınız.Siz farklılığı,gizli detayları görebilen bir insansınız..İşte bu muhteşem özelliğinizi düşünerek yürüyün...Hep olumlu,başarılı,farklı ve bir adım önde olacağınıza emin olarak yürüyün,hatta koşun..HAYDİ! ŞİMDİ TAM SIRASI ! :)

        Güne Gülerek ,Hep Tebessüm Ederek Başlayın..

         Sevgilerle..Meltem Demir

          twitter.com/meltem_demirr

          meltemdemirm.blogspot.com


Başlık Kategori Yayın Tarihi
BEN GELDİM Yaşam 14.04.2020
Tarihin İlk Cinsiyet Değiştirme Ameliyatı, ilk Transeksüel E. W. Tarih 27.08.2017
Zarafetin Ve Mutluluğun Kadını Genel 18.08.2017
Şeref Yoksunu Darbeci Politika 17.07.2016
Adına Yazdıklarım Anı 04.04.2016
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Hüzün Yaşam 09.08.2020
Bana Karalama Kampanyası Var (Bahaneli Karalama Kampanyası) Yaşam 09.08.2020
Açık kibir-GIzli kibir Yaşam 08.08.2020
Durak Şaşırtan Kelimeler Yaşam 06.08.2020
Türkiye CENNET Vatan da Biz Layık Sakinler Değiliz Yaşam 02.07.2020

Yazıya yapılan bütün yorumlar

00.00.0000

Disari çikmak istiyorum, haykirmak, bagirmak, Meltem Demir'i okumalisiniz demek istiyorum. Ama yok yok, deli derler bagirirsam, en iyisi bu pozitif elektrik yayan yaziyi Facebook'ta paylasayim.

Bu yazıya sizde kendi yorumunuzu yazabilirsiniz.