Şeriattan Vazgeçme Nedenleri

AKP Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz buyurmuşlar:

"Kim bu ülke için bir çivi çakıyorsa biz önlerinde şapka çıkarırız. Bizde kıskançlık yoktur. Eksiklerimiz kusurlarımız tabiî ki olabilir. Şeriat getirecekler diye zihin bulandırmak istiyorlar. 8 yıldır iktidardayız öyle bir niyetimiz olsaydı yapardık. İktidarken yapmayacağız da ne zaman yapacağız?"

İnsan hakikaten düşünüyor. Refah Partisindeyken ağızlarından Allah, Muhammed düşmeyen, sürekli yönetim biçimini eleştirip "Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir" sözünü yerden yere vurup, "Egemenlik Kayıtsız Şartsız Allah'ındır" diyenler, yönetime gelince neden caydılar? Askerden mi korktular? Yoksa laiklerden mi? Belki de bu ikisi de değil...

Koktukları ancak aynaya baktıklarında onlara görünüyor. Herhangi bir sözlüğü açıp baktığınızda "Şeriat" sözcüğünün karşılığı olarak şu satırları görebilirsiniz. "Kuran'daki ayetlere, Hz. Muhammed'in sözlerine dayanan İslam kanunu, İslam hukuku."

Tahminimce korkmalarının ya da niyetlerinden vazgeçmelerinin temel nedeni şeriatın esası yani Kuran ayetleri olabilir. Cezalar ile ilgili şöyle ayetler vardır ki, bunların bazı AKP'lilerin şeriattan vazgeçme nedenleri arasında olduğuna şüphem yoktur.

"Hırsızlık eden erkeğin ve hırsızlık eden kadının cezası kesinleşti mi, yaptıkları işe bir ceza, Allah'tan bir kelepçe olmak üzere ellerini kesiniz. Çünkü Allah azizdir, hâkimdir." (Maide Suresi 38.ayet)

Bu ayetin uygulanması halinde çoğu yolsuzluk skandalına adı karışmış, hüküm giymiş AKP'lilerin ellerine veda etmeleri gerekiyor. "Kendilerine kitap verilenlerden oldukları halde ne Allah'a, ne ahiret gününe inanmayan, Allah'ın ve Resulünün haram kıldığını haram tanımayan ve hak dini din edinmeyen kimselere alçalmış oldukları halde elden cizye verecekleri hale gelinceye kadar savaş yapın." (Tevbe Suresi 29)

Bu ayete göre de başta stratejik ortağımız ABD ve İsrail olmak üzere bütün "haram bilmeyenlere" savaş ilan etmemiz gerekiyor. Mümkün mü?

Savaşta inkâr edenlerle karşılaştığınız zaman hemen boyunlarını vurun. (Muhammed Suresi 4.ayet)

Zina eden kadın ve zina eden erkekten her birine yüz sopa vurun (Nur Suresi 2.ayet)

Ne dersiniz? Niyetlerinden vazgeçmelerinin asıl nedeni bunlar olabilir mi?


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Atsız Bey'in İlk Eşi Mehpare Hanım Kimdir? Tarih 23.04.2014
Otorite Politika 09.02.2014
Atsız'ın 9 Mayıs Savunmasının Haklılığı Tarih 12.01.2014
Atsız'ın Basılmamış Eserleri Hakkında Tarih 11.12.2013
Necip Fazıl'ın Kanuni Hakkındaki Düşünceleri Tarih 16.09.2012
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Avrupalılar Siz Sömürdünüz Biz Yönettik Politika 19.02.2021
İSTİKBAL GÖKLERDEDİR Politika 12.02.2021
Türk Birliği Politika 25.01.2021
Güvenir Halim Kalmadı Politika 29.12.2020
KKTC SECİMLERİ ÜZERİNE Politika 26.10.2020

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.