E-POSTA :
ŞİFRE :
Şifremi Unuttum
Leyla Yaman
Hayata Dair
10/31/2014 | Yaşam
Burak Dilek
Bir Doksanlar Nostaljisi
10/31/2014 | Anı-Günce
Osman Aydemir
Saray'da ki Eksik Ne?
10/31/2014 | Siyaset
RECEP YILDIRIM
KAMU MİLYARLARCA DOLAR ZARARA UĞRATILMIŞ
10/31/2014 | Siyaset
Mehmet Dere
Buruşuk Kağıt Günlüğü
10/31/2014 | Edebiyat
Hüseyin Tuğla
Neden ABD?
10/31/2014 | Tarih
Mustafa Sarı
Yalnızlık mı?
10/31/2014 | Genel
Ümit Sönmez
Günlük – Alcatraz'dan Kaçış
10/31/2014 | Anı-Günce
RECEP YILDIRIM
4/C Lİ PERSONEL
10/30/2014 | Ekonomi
Hüseyin Tuğla
Modernleşme yolunda Türkiye
10/30/2014 | Tarih
Erdal Gökmen
ÇELİKTEN GÜL FİDESİ YETİŞTİRMEK
10/30/2014 | Kültür-Sanat
Leyla Yaman
Candan Öte
10/30/2014 | Kadın-Aile
Tarih : 10/23/2008
Kategori : Siyaset
Yazarı şikayet et
YÖNETİLENLER+ YÖNETENLER= E BİİİZ
Yıllardır basın yayın kuruluşlarını, yaşadığım toplumu ve zaman zaman da kendimi gözlemlemeye çalışıyorum. Karşıma da sürekli eleştiren tipler çıkıyor. En kolay eleştirdiğimiz de hepinizin çok rahat tahmin edeceği en alttan üste tüm yönetenler. Bizim için onlarla ilgili atıp tutmak o kadar kolay ki; ekmek yemek gibi, su içmek gibi ve hatta havayı içimize çekmek gibi kolay. Durun durun taraf değiştirmedim zaten bir taraf olmam gerekirse de o taraf haklıdan olan taraftır. Bugün biraz olayın nalına da mıhına da vurmak istiyorum.

Şimdi bazı sorularımıza cevaplar arayarak başlayalım. Acaba bu yönetenler nerden geliyor. Bunlar gökten zembille indirilipte mi başımıza geçiriliyor yoksa toprakta mı yetiştiriliyor. Herhalde her ikisi de olmasa gerek. Bir yerden duymuştum bu insanlar bizim içimizden çıkıyormuş. Şaşırdım!

Tabi burada herkesi aynı kategoriye sokmam doğru olmaz. O yüzden kendini farklı hisseden insanları tenzih edeceğim ama bu sefer de herkesin kendini bu kategoriye sokmasından çekiniyorum. Neyse bu problem sizin probleminiz. Acaba bu noktada kemiklerinin nerede olduğunu bilmediğimiz Sayın Aziz NESİN'in kemiklerini sızlatsam mı demekten de kendimi alamıyorum.

Evet bu insanların hepsi bizim içimizden çıkıyor yani o insanların hepsi biz, bizimde hepimiz onlardan oluşuyor. Başkalarını eleştirmenin çok kolay olduğu bu ülkede acaba kendimizi ne kadar eleştiriyoruz ya da böyle bir düşünce içerisine hiç girdik mi?

Sanmam diyeceğim ama herkesin adına da konuşmak doğru olmaz herhalde. Fakat hepimizin şapkaları alıp önümüze koymanın, eğri oturup doğru konuşmanın ya da aynanın karşısına geçip kendimizle yüzleşmenin vakti geldi de geçiyor. Biz hepimiz ne kadar doğru insanlarız da bizi her kademede yönetenler o kadar doğru olacak. Bizden farklı düşünecek, bizden farklı uygulamalar yapacak. Ahhhhhhhhhhhhhh ahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh.

Neresinden tutmaya kalksak elimizde kalıyor. Aslında bu duruma çok şaşırmamakta gerek atalarımız dememişler mi " İnsan layıkıyla yönetilir " diye.

Kıssadan hisse diyerek yazımızı bitirelim. Yazmaya kalksak yazacak çok şey varda.
Mesleki deneyimine ve hayat tecrübesine çok güvendiğim bir abimden alıntı yapayım. Senato yönetiminin Türkiye'de sona erdiği yıllar. Ağrı ilimizde hem Senatörlük hem de daha sonra 5 dönem boyunca milleti ne kadar temsil ettiği çok ciddi tartışma götürür bir mebus. Kendisi 5 dönem boyunca sadece yemin törenlerinde oda mecburiyetten konuşmuş bir şahsiyet. Bir gün bizim içimizden çıkmış veya içimizden bizim çıkardığım bu değerli şahsiyet mecliste söz almak için barnak kaldırınca herkes şaşırmış ve sus pus olmuş. Meclis başkanı söz verince de sayın başkanım meclis pencereleri açık cereyan yapıyor söyleyin de kapatsınlar yoksa hasta olacağız memleket hizmetlerinden geri kalacağız demiş.Bu yazı 602 kere okundu.
Yazıya yapılan yorum bulunmamaktadır.
* Ad/Soyad Yazınız:
* E-mail Adresinizi Yazınız:
* Yorumunuzu Giriniz:
2000 karakter yazabilirsiniz.
Numarayı Giriniz
Not: Yorumunuz, yazar tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır.
Yazarlarımızın hergün sadece bir yazısı yayımlanır. 23:59'a kadar kaydedilen yazılar ertesi gün 00:01'de yayına girer.
© Copyright 2012 Yazarport